R. Şafak KEKLİK

MentalPress 30

     1965 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da bitirdi. 1988’de Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi-Mühendislik Fakültesinde tamamladı. Sonrasında kısa bir süre mühendis olarak çalıştı. Yurt dışında 2 yıl kadar yabancı dil eğitimi aldıktan sonra bir dış ticaret firmasında pazarlama ve satışta iki yıl çalıştı. 1992 de kendi kurduğu firma ile imalat, pazarlama ve satış faaliyetlerinde bulundu. 1998 yılında Uluslararası bir firmanın yurt dışı bağlantısında genel müdür olarak görev aldıktan sonra başka bir uluslararası firmada iki yıl genel koordinatör olarak çalıştı. Bu arada İşletme yüksek lisansını yarıda bırakarak Amerikan New Port Üniversitesinde Davranış Bilimlerinden lisans diploması aldı. Yüksek lisansını aynı üniversitede Psikoloji alanında yaptı.

     2002 yılından sonra profesyonel olarak eğitim ve danışmanlık hizmetlerine ÜLKER’ de devam etti. 2005 yılında insan ilişkileri yönetim danışmanı olarak İGDAŞ’ da görev aldı. Ardından 2006 yılında danışmanlık görevini İSTON’ da sürdürdü. Türk Hava Yollarındaki Yönetici Koçluğu çalışmalarını 2007’de başlattı ve Yönetici Koçluğu programını 2008 ve 2009’ da yönetti. Daha sonra Aksa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. de 4 sene yönetici koçluğu yaptı ve eğitimler verdi. 2014 yılından itibaren Türk Telekom Akademi’de eğitmen olarak görev aldı. Halen Türkiye’nin çeşitli illerinde Kişisel ve Kurumsal Gelişim Eğitimleri vermekte ve Yönetici Koçluğu yapmaktadır.

     Ayrıca Bilişsel ve Davranışsal Terapiler üzerinde çalışmaları ve uygulamaları mevcuttur. Dünyaca tanınmış Uluslararası Koçlar Federasyonundan (ICF) onaylı 300 saat uygulamalı eğitimler almıştır. Zihin Dili Programlaması NLP pratisyen, NLP uzman pratisyen ve NLP uzman eğitmen diplomaları WAYT WOODSMALL onaylıdır.