17. Geleceğinizi Hayal Etmek

MentalPress 30

Geleceğinizi Hayal Etmek

Denge tablonuza bakın ve üzerinde çalışmak istediğiniz bir alan seçin. Hedefinizi içeren veya en düşük puanı aldığınız veya şu anda daha etkili görünen başka bir alan olabilir. İsterseniz, canlandırma yapmak için iki alan seçebilirsiniz.

1. Alan (bir ilişki yaşamak gibi)

 

2.Alan

 

Size göre ideal yaşamınızda, en çılgın hayalinizde, 6 ay, 1 yıl ve 5 yıl içinde yaşamınızın bu alanları nasıl olacak?

1.Alan

6 ay içinde (etkilendiğim biriyle buluşmak gibi)

1 yıl içinde (nişanlanmak)

5 yıl içinde (çocuk sahibi olmak gibi)

2. Alan

6 ay içinde

1 yıl içinde

 

5 yıl içinde

 

 

Pozitif canlandırma yapmaya ne zaman başlayacaksınız?

 

Pozitif Olumlamalar, gün boyunca birçok kez tekrar ettiğiniz pozitif (ve gerçekçi) düşünceler veya ifadelerdir. Pozitif olumlamalar kendinize olan güveninizi yerine getirir ve istediğiniz şeyleri gerçeğe dönüştürmenize yardım eder. Gün boyunca kendinizle konuşursanız, kendinizi bir başkasının yapabileceğinden çok daha fazla etkileyebilirsiniz.

Neden Pozitif Olumlamalar?

Pozitif olumlamalar sizin yeni düşünce biçiminizdir. Bunları, "Hiçbir zaman matematikte başarılı olamadım," veya "Bunu sürekli yanlış yapıyorum;' gibi aslında çok da başarılı olabileceğiniz tüm negatif olumlamalarınızı etkisiz hale getirmek için kullanırsınız.

Pozitif olumlamalar nasıl işler?

Onları sürekli tekrar ederek bilinçaltınızı, düşüncelerinize ve hareketlerinize pozitif yönde rehberlik yapması için etkilersiniz.

Pozitif olumlamaları etkili bir şekilde kullanmak

•    Bir seferde en fazla 3 tane pozitif olumlama seçin (kişisel, iş, sağlık gibi).

•    Her olumlama için umduğunuz bir sonuca odaklanın.

•    Her pozitif olumlamayı şimdiki zaman ve birinci tekil şahıs kullanarak yazın ("Ben güzelim', "İstediğim kadar para kazanabilirim', "Doğuştan girişimciyim'"Kendime güvenim tam;' gibi)

•    Pozitif olumlamaları kısa tutun ve negatif ifadeler kullanmayın (örneğin "Artık şişman değilim;' yerine "Mükemmel ölçülerdeyim ve kendimi çok iyi
hissediyorum;').

•    Her birini günde birçok kez tekrar edin.

•    İşe yaramaya başlamışlar ve pozitif sonuçlar getiriyorlarmış gibi davranın.

•    Pozitif olumlamalarınızı inançla ve bağlılıkla kabul edin.

•    Ne zaman olumsuz düşüncelere dalarsanız, kendinizi dürtün ve o tarz düşünmenin, eski düşünce biçiminiz olduğunu hatırlayın.

•    Daha etkili olması için olumlamalarınızı pozitif canlandırmalarla beraber kullanın.

Kafa yapınızı olumsuzdan olumluya doğru değiştirerek gelişmek, değişmek ve risk almak, kendiniz için daha iyi bir hayat yaratmak için kendinize izin vermiş olursunuz.