Takip

MentalPress 30

Toplantılar başarılı geçse bile sonrasında toplantının etkin sonuçlar yaratmasını sağlamak için takibinin yapılması gerekir. Tersi bir durum toplantının bir zaman kaybı olarak algılanması anlamına gelir.

Genel olarak toplantıların en zayıf tarafı, takibinin yapılmıyor olmasıdır.

Takibin nasıl yapılabileceği ile ilgili ipuçlarını görmek için bir sonraki sayfaya geçebilirsiniz.

Toplantı sonrasında takibinin nasıl yapılabileceği ile ilgili şunlar söylenebilir:

•  Toplantıdan sonra yapılacak ilk şey, katılanlara bir ya da iki gün içinde eylem maddelerinden oluşmuş bir özet göndermektir.

•  Toplantıya katılmayanlara toplantı hakkında kısa bir bilgi vermek iyi bir yöntemdir. Daha sonraki toplantılar için bir ön adım olarak görülmesi sağlanır.

•  Toplantıya katılanlar toplantıda iyi bir performans göstermiş olsalar bile sonrasında yavaşlayabilirler. Bunu önlemek ve yardımcı olmak için verilen görevlerin izlenmesi gerekir.

•   Bir sonraki toplantının ilk gündem maddesi, önceki toplantının takip maddeleri olmalıdır. Bu durumda yapılacak işler otomatik bir biçimde takip edilecektir.

•   Eylem maddelerim yerine getirmeyen kişilerle doğrudan konuşmak iyi bir yöntemdir. Bu yöntem, nedenlerini anlamak ve yardım ihtiyacı olup olmadığını tespit etmek açısından önemlidir.