İlk Seansta Neler Verebilirsiniz?

MentalPress 30

İlk Seansta Ne Gibi Malzemeleri Verebilirsiniz?

Birçok ihtimal vardır, mesela;

Bir koçluk anlaşması (eğer kullanıyorsanız). Burada danışanın ve koçun sorumlulukları tanımlanır. Profesyonel bir belge olmalıdır. Koçlukla ilgili bir zihin haritası ya da açıklayıcı mahiyette başka malzemelerde olmalı. Bu, okunması kolay bir koçluk ve koçluğun nasıl işlediğinin özeti olmalıdır.

Bir dahaki seansta tamamlanmak üzere bir hayat çarkı verilebilir. Hayat çarkı, danışanın dolduracağı mükemmel bir ilk ödevdir. Standartlarınızı ve niteliklerinizi ifade eden bir bildirge verilebilir. Bu, güveni artırır ve danışanı ikna eder. Size ve koçluk sürecine duyulan güvenin esasını oluşturur.

Eğer kullanıyorsanız, bir psikometri testi. Bu MBTI gibi çok iyi bilinen testlerden biri ya da danışanlarınızla kullanmak üzere oluşturduğunuz daha resmi olmayan bir test olabilir. Değerlendirmeyle ilgili bilgiler vermeli ve sizin danışanı daha iyi tanımanıza yardımcı olmalıdır.

Bazı koçlar her seansı kayda alır veya yazılı halde ya da ses kaydı halinde bir kopyasını danışana verirler. Bu, danışan için son derece faydalı olabilir.

Amaç: Danışanla profesyonel bir başlangıç yapmak.

Uygulama: Çalışmayı ve uzmanlaşmayı  hedeflediğiniz bir danışan profili çıkarın. İlk seansta neler verebileceğinizi düşünün. Yukarıda bahsettiğimiz araçların dışında başka neler verebilirsiniz?