Değişimi Uygularken Gereken Özellikler

MentalPress 30

  1. Esnek Olmak
  2. Ciddi Olmak
  3. Eğitime Önem Vermek
1. Esnek Olmak

Kurumda, işleri aksatmadan değişimin ihtiyaçlarına uyum sağlamanıza olanak tanır. Değişimi uygularken esnek olmak, değişime olan güveninizi çalışanlarınızın

da anlamasını sağlar.

2. Ciddi Olmak

Çalışanlarınıza, değişimin uygulanışı esnasında yol göstermek için onlara düzenli olarak eğitim vermeniz gerekebilir. Değişimde çalışanlarınızın, sizin beklentilerinizi anladıklarından emin olmak için onlara eğitim vermek çok önemlidir.

3. Eğitime Önem Vermek

Değişim sürecinde ciddi bir tutum sergilemek, çalışanlara değişimin önemini anlatır. Değişimi ciddi olarak ele almak, hem sizin hem de çalışanlarınızın kurumun ihtiyaçlarına odaklanmasını sağlar.

Değişimde Azim ve Rolü

Azim, bir çalışanın veya kurumun değişimin yarattığı olumsuz etkilerden sıyrılıp yeni duruma ayak uydurabilme yeteneğidir.

Değişimin zorluklarıyla yüzleşen çalışanlar, azim göstererek yeni duruma kendilerini çok çabuk alıştırırlar.

Bu kişiler, değişime karşı olan engelleri azalttıkları ve performanslarını korudukları müddetçe   kurumun zaman ve para yönünden kâr etmesini sağlarlar.

Bir kurumun yönetimi, çalışanlarına azimli olmayı aşılamalıdır. Yöneticilerin esnek olması ve çalışılabilir güzel bir iş ortamı yaratmaları, çalışanların motivasyonunu artıracaktır.

Azimli bir şekilde çalışmayı teşvik etmek, kurumda şeffaflık ve  esneklik sağlayarak, değişimin kurumda daha kolay oluşmasına yardımcı olacaktır.